açılış sayfam yap  sık kullanılanlara ekle
     MAKALELER  Üye Girişi
 
 
Üye Ol | Şifremi Unuttum
  


  Ziyaretçi Durumu
Bugün gelen : 26
Online : 14
Toplam ziyaretçi : 224413
MAKALELER  » --Kategori Seçiniz--

Bunlar Musa(A.S.)ın Ümmeti olamazlar!
 
Siyonist israil'in Tevrat'a inat edercesine yaptıkları katliamlarBUNLAR  MUSA(A.S.)NIN  ÜMMETİ  OLAMAZLAR!

                                   AV. ÖMER KARAYUMAK

            Biliyor musunuz?

            Ben şu satırları yazmaya başladığım ve sizin bu satırları okuduğunuz beş-on dakika içerisinde Yahudi olduklarını, Musevi olduklarını ,Hz. Musa’nın ümmeti olduklarını iddia eden terörist İsrail devletinin Siyonist canileri tarafından atılan  salkım bombalarıyla onlarca bebek katledilmiş bulunuyor.

           

Halbuki Allah, Sina dağında Hz. Musa’ya gönderdiği   “On Emir” de İsrailoğullarına aynen şöyle sesleniyordu.

 

        1-Karşımda başka ilahların olmayacak.

 

         2-Kendin için oyma put, yukarda göklerde olanın, yahut aşağıda yerde olanın, yahut yerin altında sularda olanın hiç suretini yapmayacaksın, onlara tapmayacaksın ve onlara ibadet etmeyeceksin.

        3- Rabb'in ismini boş yere ağıza almayacaksın.

 

        4-Sebt (Cumartesi) gününü takdis etmek için onu hatırında tutacaksın. Altı gün işleyeceksin ve bütün işini yapacaksın, fakat yedinci gün Allah'ın Rabb'e tahsis edilmiştir.(O gün dinleneceksin.)Sen ve oğlun ve kızın, kölen ve cariyen ve hayvanların ve kapılarında olan garibin hiçbir iş yapmayacaksınız. Çünkü Rabb gökleri, yeri ve denizi ve onlarda olan bütün şeyleri altı günde yarattı.

 

      5-Babana ve anana hürmet edeceksin.

        6-Katletmeyeceksin.

        7-Zina etmeyeceksin.

        8-Çalmayacaksın.

        9-Komşuna karşı yalan şehadet etmeyeceksin.

       10-Komşunun evine tamah etmeyeceksin, komşunun karısına, yahut kölesine, yahut cariyesine, yahut öküzüne, yahut eşeğine, yahut komşunun hiçbir şeyine tamah etmeyeceksin “(Bak.Tevrat, Çıkış , Bab 20)

 

Kur’an-ı Kerim de Evamir-i Aşere de denilen 10 emir, Bakara suresinin 83 ve 84. ayetlerde şöyle anlatılıyor:

 

"Bir vakit İsrail oğullarından söz alıp: 'Allah'tan başkasına ibadet etmeyin. Anaya babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara güzel muamele edin, insanlara tatlı söz söyleyin, namazı hakkıyla eda edin, zekatı verin" demiştik. Sonra pek azınız hariç sözünüzden döndünüz. Hala da yüz çevirmektesiniz." (Bakara / 83.

         "Hani sizden, birbirinizin kanını dökmeyin, birbirinizi ülkenizden çıkarmayın diye söz almıştık, siz de bunu kabul etmiştiniz. Buna siz de şahitlik edersiniz." (Bakara  84. ayet)

 

 

 

            Peki, bu Siyonist katiller ne yaptılar?

Cumartesi günü ,yani Musevilerce kutsal olan ve hiçbir şekilde günah işlememek için resmi tatil yaptıkları bir günde, aylardır aç,susuz,ilaçsız, perişan halde bıraktıkları bir avuç insanı toptan yok etmek,tamamen imha etmek amacıyla kanlı katliamlara giriştiler. Kadın-kız, çoluk-çocuk, yaşlı –genç demeden yüzlerce insanı yeni icat ettikleri fosfor bombaları ile yaktılar. Evlerini yerle bir ettiler. Okulları hastaneleri, sığınakları bombalayıp taş taş üstünde bırakmadılar.Evlere doldurdukları yüzlerce masum çocuğu vicdanları titremeden top ateşine tuttular. Şu satırların yazıldığı dakikada El Cezira televizyonundan aldığımız bilgiye göre   katledilen Filistinli sayısı   850 kişiyi bulmuştur.Yaralı sayısı 3500  kişiden fazladır. Bu bilgiler İsrail ordu komutanlığının dezenformasyona uğratarak basına aktardığı rakamlardır. Ölü ve yaralı sayısının bu rakamların en az iki katı olduğu bilinen bir gerçektir.

 

On emir ‘in  altıncı bendinde  “katletmeyeceksin” emri vardı. Oysa bunlar ysa bunlar katliamların en kanlısını, en barbarcasını uygulamaktan geri kalmıyorlar.

Onuncu emir ‘de : “Komşunun evine tamah etmeyeceksin, komşunun karısına, yahut kölesine, yahut cariyesine, yahut öküzüne, yahut eşeğine, yahut komşunun hiçbir şeyine tamah etmeyeceksin “ diyordu. Oysa bunlar, işgal ettikleri komşularının topraklarından binlerce Filistinli’yi çıkartıp sürdüler. Bununla da kalmayıp evlerini, barklarını başlarına yıktılar.Topraklarını , bahçelerini tarumar ettiler.İşgal ettikleri Filistin topraklarında bir tane Filistin’li bırakmamaya yemin ederek bir zamanlar Alman Nazilerinin kendilerine karşı uyguladıkları soykırımın  daha beterini  masum Filistinliler’e  uyguladılar. Alman Nazilerinin narsist duygularının aynısı olan “ Arı ırk/ üstün ırk ” saçmalığını temel felsefe kabul ettiler. Kendilerini dünyadaki diğer milletlerden daha üstün olduklarına inandırıp Siyonist olmayan ,Yahudi olmayan diğer milletleri ve diğer insanları değersiz görmeye, düşman olarak algılamaya başladılar.O kadar ki; İsrail hükümetinde yer alan Şas Partisi sözcüleri başta olmak üzere pek çok Siyonist Yahudi teşkilatları  “Arapların ayaklar altında ezilmesi gereken bir böcek “olduğu söylemlerini sık sık kullanarak  İsrail gençliğinin beynini yıkamaya başladılar. Uluslar arası finans kurumlarının sermayelerini ellerinde bulundurmanın getirdiği şımarıklık ve Amerikan siyasetini parmaklarında oynatmanın verdiği güven ve ukalalıkla bütün bir dünyayı ateş çemberi içerisine atmaktan çekinmez hale geldiler. “ Biz istediğimizi yaparız.Kimse bize karışamaz” kabadayılığı ile Orta doğuyu, kan, gözyaşı, zulüm katliam ve ölüm tarlası haline getirdiler.

Yahudilerin geçmiş dönemlerdeki gurur ve kibirleri ve yeryüzünde çıkartmış oldukları bozgunculuklar, bugün Siyonist İsrail tarafından aynen aynen tatbik edilmekte ve uygulanmaktadır.

Bu  durum Kur’an da aynen şöyle ifade edilmektedir:

 “Kitapta İsrailoğulları'na şu hükmü verdik: "Muhakkak siz yer(yüzün) de iki defa (iktidar olup) bozgunculuk çıkaracaksınız ve muhakkak büyük bir kibirleniş-yükselişle kibirlenecek-yükseleceksiniz. Ve nitekim o iki vaadden ilkinin zamanı geldiğinde, son derece zorlu ve güçlü kullarımızı üzerinize gönderdik de (sizi) evlerin aralarına kadar girip araştırdılar. Bu, yerine getirilmesi gereken bir sözdü ve gerçekleşti” (Kuran ,İsra suresi  ayet 4-5)

Siyonist İsrail kanla yaşayan, terörist idareciler tarafından kurulmuş, varlığını savaşarak devam ettirmek isteyen, asla  barıştan yana olmayan  bir terör devletidir. Komşularına karşı uygulamış olduğu tüm eylemleri de bir devlet terörüdür.

Dünyada gurur ve kibir içinde yaşayan bütün insanlar ve toplumlarda olduğu gibi, Siyonist İsrail aynı zamanda bir korku devletidir de. Bir paranoya halindedir İsrail. Bütün komşularını düşman olarak algılamakta, devamlı bir saldırı kuşkusu içerisinde paniklemektedir. Bu yüzden de işgal etmiş olduğu Filistin topraklarında kendisinden başka hiçbir toplumun, hiçbir milletin yaşamasını kabul etmemektedir. Bütün dünyaya dağılmış bulunan Yahudi diasporasının parasal yardımları, sırtını dayamış olduğu Amerika’nın siyasi desteği sayesinde milletlerarası hiçbir anlaşmaya uymamakta, hiçbir kuralı tanımamaktadır. Hemen hemen bütün devletlerin medya ve basın-yayın organlarının sahibi ya da sermaye ortaklarının Yahudiler  olması nedeniyle de kendilerini  her konum ve şeraitte haklı gösterebilmektedir.

Bu yüzdendir ki; Kurulduğu tarihten bugüne kadar İsrail, Ortadoğu’nun çıbanbaşıdır.

Bu yüzdendir ki; kendilerinden başka hiçbir millete hayat hakkı tanımamaktadır.

Yine bu yüzdendir ki Siyonizm’in temel felsefesi olan  “arz-ı mev’ud”un sınırları içerisindeki topraklara sahip ve o topraklarda yerleşmek amacıyla, burada  yaşayan toplumları  tamamen yok etmekten, ortadan kaldırmaktan ve kanlı katliamlar yapmaktan asla çekinmemektedir. İşgal ettikleri toprakların üzerinde demografik yapıyı değiştirebilmek için dünyanın dört bir tarafındaki fanatik ve fundamantalist Yahudileri toplayıp buralara yerleştirmekte, bu toprakların gerçek sahiplerini ise ya toplu katliamlarla yok etmekte, ya da  mülteci kamplarında açlıktan ölmelerine sebep olmaktadır.

Nitekim 1915 yıllarında Filistin’de bir tane bile Yahudi yokken, bugün Filistin de kalan bir avuç Filistinlinin toptan imhası için kanlı katliamlara başvurmaktadır.

            Siyonist İsrail’in  bugün Gazze’de  bir avuç  Filistin halkını toptan imha etmek maksadıyla giriştiği  kanlı katliamlar ile, Allah tarafından Hz. Musa’ya gönderilen on emri karşılaştırdığımız zaman, Kur’an-ı kerim’in İsrailoğulları hakkındaki bildimiş olduğu ilahî hikmetlere baktığımız zaman, İsrail’in nasıl bir devlet olduğu  ve ne yapmak istediği açıkça ortaya çıkıveriyor :

Bu yüzden diyoruz ki; Siyonist İsrail, asla ve asla Musa(a.s.) ın ümmeti olamaz..Bunlar sadece Siyonistlerdir.

           

   Yazan :  Av. Ömer KARAYUMAK
Okunma sayısı :   5882
Tarih :   10.01.2009


  Yazarlar
KATSAMER NEDİR?
Av. Ömer KARAYUMAK

  Duyurular
"KATSAMER" KARAMAN TARİH VE SOSYAL BİLİMLER ARAŞTIRMA MERKEZİ KURULDU

Yiğirmi yıldan beridir Fethiye'de Avukatlık yapan ve Turizm sektöründe faaliyette bulunan FETSAM...
 
BAYRAM MESAJI

MISIR'DA YAPILAN DARBEYİ VE MÜSLÜMANLARA KARŞI YAPILAN KATLİAMI LANETLİYORUZ

FETSAM(Fethiye tarih ve Sosya...
 
BİR DİZİ KONFERANS İÇİN ALMANYA'YA GİDEN GENEL KOORDİNATÖRÜMÜZ TÜRKİYE'YE DÖNDÜ

ETSAM(Fethiye Tarih ve Sosyal Bilimler Araştırma Merkezi) Genel Koordinatör...
 

FETSAM KURUCUSU AV.ÖMER KARAYUMAK'IN FETHİYE HAKKINDA YEPYENİ BİR KİTABI YAYINLANDI.

FETSAM kurucusu ve Genel koordinatörü tarihçi yazar Av. Ömer Karayumak
 
Menteşe Beyliği'nden Türkiye Cumhuriyetine Belgelerle Fethiye Belgeseli

Menteşe Beyliği'nden Türkiye Cumhuriyetine  belgelerle Fethiye isimli belgesel çekimi ile...
 
Fethiye-Seki İÖO öğretmenleri nin FETSAM'ı ziyareti

Fethiye'ye bağlı Seki beldesi ilk öğretim Okulu öğretmenleri FETSAM(  Feth...
 

FETSAM' DA MUTLU BİR NİKAH TÖRENİ

FETSAM mutlu bir nikah ve düğün törenine ev sahipliği yaptı.

31.10.2009...
 

ERMENİ KONFERANSI

FETSAM(Fethiye Tarih ve Sosyal Bilimler Araştırma Merkezi) Genel Koordinatörümüz Tarihçi-Yaza...
 

Muğla Üniversitesi tarih Bölümü öğrencilerinin Fetsamı ziyareti

Muğla Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü öğrencileri ,Öğretim üyesi Doç.Dr. Bay...
 

İSRAİL'İN FİLİSTİN DE UYGULADIĞI" SOYKIRIMI" LANETLİYORUZ

Kurban bayramı Tebriği

FETSAM'a üye olan tüm gönüllü kardeşlerimizle birlikte FETSAM'a ve Fethiye'ye gönül vermiş bü...
 

FETSAM üyeleri Facebook da arkadaşlık grubu kurdula

FETSAM üyeleri Facebook da arkadaşlık grubu kurdular.

Memnuniyetle öğrendiğimize göre...
 

F ETSAM gönüllü üyeleri Facebook' da grup oluşturdular

Memnuniyetle  öğrendiğimize göre FETSAM' a üye olan pek çok gönüllü dostlarımızın Facebo...
 

FETSAM internette

Fethiye Tarih ve Sosyal Bilimler Ataştırma Merkezi olarak internetteki yerimizi aldık. Bilgi, be...
 
   
  
Copyright © 2008 katsamer.com Site Kuralları |Yasal Uyarı | email gönder

duygubilişim